Полтавська державна аграрна академія (ПДАА), Національний університет «Острозька академія», Полтавський Національний педагогічний університет ім. В. Короленка (ПНПУ), Полтавський обласний Інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. Остроградського (ООІПО), Всеукраїнський народний університет ім. Г. Сковороди (м. Київ), Інститут генези та буття Всесвіту (м. Київ) через своїх представників були представлені на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Християнська етика в освітньому просторі», що відбулася 4 жовтня 2012 р. в Полтаві. Цей захід був приурочений до 150-річчя, коли Пересопницьке Євангеліє потрапило в Полтавську духовну семінарію, що була розташована на території сучасної аграрної академії.
На конференції зазначали, що нашій землі випала честь почути Добру звістку про Ісуса Христа від першоапостола Андрія, який прийшов у цей край ще в І столітті. Понад тисячу років тому християнство остаточно укоренилося в Україні. З того часу Слово Боже передається від покоління до покоління. Зараз ми повинні передати Євангелію Христову нашим дітям, якщо дійсно бажаємо, щоб вони були щасливими.
Отже, мета заходу — поєднання зусиль небайдужих освітян для розповсюдження християнської моралі в суспільстві.
Завдання конференції: показати актуальність біблійних принципів у сучасному житті; висвітлити проблеми викладання християнської етики в навчальних закладах та з’ясувати шляхи їх вирішення.
Директор Інституту генези та буття Всесвіту В. М. Решетинський представив доповідь на тему: «Біблія і наука», а проректор Всеукраїнського народного університету ім. Г. Сковороди, віце-президент Міжнародної Богословської академії Г. М. Сагач розкрила тему: «Педагогічна риторика у вимірах християнської етики: інноваційні аспекти».
Отець Афанасій Шкурупій, єпископ Харківський і Полтавський (Українська автокефальна православна церква) говорив на тему: «Совість і відповідальність — основа морального вибору людини». А. І. Твердохліб, священик Андріївського храму Української православної церкви, просто й цікаво розповів про викладання християнської етики в середній школі №18 м. Полтави, назвав проблеми, з якими стикається сучасний учитель на уроці. Методист ПОІПО В. В. Чирка представила доповідь на тему «Любов, відданість і вірність як християнські чесноти». М. В. Карацюпа, директор центру допомоги вагітним, парафіянка Української реформаторської церкви, показала, як працюють співробітники цього центру за різними програмами. Її тема — «Захист ненародженої дитини та допомога у вихованні немовлят». А. О. Соляник розповіла про служіння дітям у Михайлівській спеціалізованій школі-інтернаті.
Модераторами конференції були М. О. Антонець, доцент кафедри філософії, психології та педагогіки ПДАА, та К. В. Божко, старший викладач кафедри психології ПНПУ, керівник юридичного департаменту Всеукраїнської асоціації екологічної допомоги.
Конференція пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері. Студенти та вчителі шкіл уважно слухали, ставили багато цікавих запитань. Важливим позитивним моментом усіх доповідей був зв’язок теорії з практикою.
На конференції було прийнято рішення про створення Полтавського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація педагогів з предметів духовно-морального спрямування».
Марина Антонець