«Вам не здається, що світ потребує любові? Ви можете уявити, що відбулося б у вашій сім’ї і з вашими друзями, якби ви сильніше полюбили їх, а вони – одне одного? Я не кажу про досконалу любов. Полюбили хоча б на п’ятдесят відсотків більше, ніж зараз. Хіба це не було б чудово? А що сталося б, якби це відбулося на роботі, у середовищі політиків, у гарячих точках планети? Хіба хтось може не погодитися, що світ став би значно добрішим, щедрішим і привітнішим? Так у чому ж справа?»
Так розпочинається один із розділів книги Чіпа Інгрема «Бог хоче, щоб ти Його побачив», який ми сьогодні коротко прокоментуємо. Можливо, ці роздуми спонукують вас познайомитися з цією хорошою книгою, або переглянути однойменний відеосемінар, який поглиблює наше розуміння Бога і викликає бажання більше пізнавати Його і щиро поклонятися Йому.
Чіп Інгрем розглядає такі якості Бога, як благість, суверенність, святість, мудрість, справедливість, вірність, любов.
Важко не погодитися з автором, що Божа любов – це одна з найважчих для розуміння якостей Бога. Ми заходимо на святу й таємничу територію, намагаючись зрозуміти її. Однак, є обставини, які примушують нас думати і говорити про це:
- усі прагнуть і шукають любові;
- Бог любить людей і може повністю задовольнити їхню потребу в любові;
- між мільярдами людей, які прагнуть любові, і Богом – невичерпним джерелом досконалої любові – лежить провалля.
Як же подолати цю прірву?
Божа любов – це свята прихильність Бога до всього, що Він створив, що примушує Його виявляти абсолютну доброзичливість, а також вживати заходи для виправлення, щоб забезпечити найкраще існування для об’єкта Його любові, як зараз, так і у вічності.
Джерело цієї любові не в об’єкті Його прихильності, а в Самому Богові. Ми не можемо викликати, заслужити, виграти Божу любов чи примусити Його нас любити. Він любить нас не тому, що ми такі, а тому, що Він такий. Він є любов. Його природа і характер змушують Його виявляти безумовну любов до нас. Божій любові властиві щедрість, жертовність, безумовність і нескінченність.
На жаль, людина, неспроможна осягнути всеохоплюючу Божу любов, часто ігнорує істини, записані в Божому Слові:
- Божі думки, наміри, бажання і плани стосовно вас завжди вам на добро і ніколи не на зло (Єр. 29:11, Як. 1:17).
- Бог добрий, відкритий, доступний, щирий, і Він хоче бути вашим другом (Ів. 13:12-13).
- Бог співпереживає вашим болям, радощам, надіям і мріям, і Він свідомо дозволяє вашому щастю впливати на Його власне (Ів. 11:33-36).
- Бог отримує радість від вашого існування, незалежно від ваших справ і (або) досягнень (Пс. 138; Соф. 3; Рим. 5:8).
- Бог активно і творчо керує людьми, створює обставини і події, щоб виявити Свої почуття і вжити дисциплінарні заходи – усе для вашого найвищого блага.
Бог не лише декларує, але й практично виявляє Свою любов у деяких речах, які можна спостерігати і досліджувати: у творінні, у провидінні, у втіленні, у покараннях, у Дусі Святому, у Своєму Сині. Людям залишається лише прийняти Божу любов і вірити в неї. А для цього слід наповнювати свій розум істиною про Божу любов, просити Бога допомогти усвідомити Його любов і не шукати дешевих замінників любові.
Єдиний спосіб переконатися, що ми отримали й повірили в Божу любов, – це почати ділитися нею з оточуючими. І чим більше Божої любові ми віддаємо, тим більше Він наповнює нас нею.
Така любов помічає потреби і жертвує заради їх задоволення. Ця любов бачить біль і намагається допомогти. Якщо потрібні кошти, ця любов дає кошти. Якщо потрібен час, вона приділяє стільки, скільки треба. Якщо комусь потрібно розповісти про Христа, любов ділиться своєю вірою.
Все інше в житті не стане легшим від того, що ми насолоджуватимемося і ділитимемось Божою любов’ю. Бог цього не обіцяє. Але ми отримаємо глибоке задоволення. Ми відчуємо свою значимість, усвідомлюючи, що цілковито прийняті й маємо вічну цінність. Навіть під час страждань відчуватимемо Божу любов.
Надія Доля
Ингрэм Ч. Бог хочет, чтобы ты Его увидел. – К.: «Путешествие по Библии», 2008. – 256 с.
ISBN 966-96573-8-5