«Нести Слово Боже — ось наша мета, щоб кожний учитель був учнем Христа!»

№ 1/2020

Шановні читачі, дорогі друзі!
Мир вам!

Майже три тисячі років тому ізраїльський цар Соломон сказав: «Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!» (Екл. 1:9). Чотири століття потому йому заперечив давньогрецький філософ Геракліт: «Усе плине, усе змінюється». А що скажете ви, шановний читачу?..
Звузимо коло наших міркувань до якостей характеру і цінностей людини. Чи залишаються актуальними в XXI столітті встановлені Богом і записані в Слові Божому правила співжиття й ознаки праведної богоугодної поведінки? Чи важливі для сучасної людини християнські чесноти віри, надії, любові, милосердя, терпеливості тощо? Чи не зазнали ці поняття трансформації впродовж віків?
Людина — мінлива істота, її смаки, уподобання, прихильності й навіть, здавалося б, тверді переконання змінюються залежно від місця й часу, настрою й віку, а особливо — думки й ставлення навколишніх. У Бога не так, за жодних обставин Він не скаже на біле — чорне й навпаки, для Нього неправда залишається гріхом у будь-якому столітті, а доброта й вірність цінуються на всіх континентах.
Однак перед тими, для кого відповідь на першу низку запитань є очевидною, постає наступне запитання: «А як отримати чи здобути ці незмінні моральні чесноти й позбутися моральних вад і пороків?» Із матеріалами на цю тему ви познайомитесь, гортаючи сторінки нашого часопису. Зазначимо лише найголовніше: християнські чесноти не існують автономно, вони невіддільні від свого Джерела. І цим Джерелом є Ісус Христос, Божий Син, «бо все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки. Амінь» (Рим. 11:36). Він є уособленням любові, надії, віри, милосердя, доброти, мудрості, святості тощо. Перелік нескінченний. Планка для нас, людей, — недосяжна. Знаючи про це, Бог Сам іде нам назустріч. Іде до кожного особисто.
Тож нехай ця зустріч відбудеться й переросте в нерозривну єдність. Адже Божа послідовність також незмінна. Спочатку: «Покладу Я Закони Свої в їхні думки, і на їхніх серцях напишу їх» (Євр. 8:10), а тоді: «Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його» (Iв. 7:38). А це і є радісне, благословенне й чеснотне християнське життя.
З повагою — редакційна колегія

Залишити коментар

Зайти з допомогою:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + nineteen =

До початку