Автор Світлана Кудрей, учитель математики та інформатики Ізяславського НВК № 5 Хмельницької обл.
Мета: формувати інформаційно-цифрову та математичну компетентності, спілкування рідною та іноземними мовами, критичне мислення, навички безпечного користування інтернетом; розвивати навички командної роботи, толерантне ставлення до інших; виховувати повагу до навколишніх, загальнолюдські моральні чесноти, засновані на національних християнських принципах.
Учитель. Добрий день усім присутнім! Сьогодні спробуємо відповісти на багато різних запитань, що стосуються навчання та життя, узагальнимо досвід із пошуку інформації в інтернеті, будемо вчитись критично її аналізувати та застосовувати для розв’язання різних завдань. Вироблятимемо вміння працювати в команді, швидко розв’язувати проблеми, приймати та поважати думку інших, учитись слухати й чути навколишніх.
Ми завчасно поділились на команди. Будьте уважні, за відповідь на кожне запитання та правильне виконання завдання ви одержуватимете бали. Команда, яка в підсумку набере найбільшу кількість балів, одержить приз.
Отже, першим завданням буде з’ясувати тему нашого квесту. Що є найважливішим у нашому житті? За малюнками на слайдах спробуємо сформулювати тему. …
Отож тема нашого квесту — «Любов із розрахунку».
Наша історія, що може трапитись навіть з вами, відбулась зі звичайними хлопцем та дівчиною. Як це зараз поширено, вони познайомилися в інтернеті. Вона, Марічка — студентка політехнічного коледжу з Тернополя, він — Джозеф, теж студент, із Бермінгема, що вчиться на програміста, гарно проводили час, спілкуючись через екран дисплея. Розуміючи, що між ними виникає щось більше, ніж просто балачки в чаті, дівчина усвідомлювала, що, можливо, майбутній програміст є не тим, за кого себе видає, і вирішила випробувати його різними завданнями.
— Хто запам’ятав, як звали дівчину й звідкіля вона? А як — хлопця
Спочатку Марічка надіслала Джо листа такого змісту. Хто це і як це стосується нашої теми? Яке слово зашифроване в ребусі? (Див. слайд) (Вільям Шекспір, сонет 116)
Джозефу і вам потрібно знайти цей сонет мовою оригіналу та розкодувати назву програми для виконання наступних завдань. Щоб це зробити, треба записати підряд літери сонета, які вказані в шифрі (перше число вказує на номер рядка, друге — номер літери у ньому).
Sonnet 116
Let me not to the marriage of true minds
Admit impediments. Love is not love
Which alters when it alteration finds,
Or bends with the remover to remove:
O no! it is an ever-fixed mark
That looks on tempests
and is never shaken;
It is the star to every wandering bark,
Whose worth’s unknown,
although his height be taken.
Love’s not Time’s fool,
though rosy lips and cheeks
Within his bending
sickle’s compass come:
Love alters not with his brief
hours and weeks,
But bears it out even to the
edge of doom.
If this be error and upon me proved,
I never writ, nor no man ever loved.
William Shakespeare
(1;20) (1;27) (2;18) (7;27) (8;5) (8;36) (12;6)
Поки виконується це завдання, пропоную присутнім насолодитися цими чудовими рядками англійського лірика українською мовою у перекладі Д. Паламарчука.
Не буду я чинити перешкоди
Єднанню двох сердець. То не любов,
Що розцвіта залежно від нагоди
І на віддаленні згасає знов.
Любов — над бурі зведений маяк,
Що кораблям шле промені надії,
Це — зірка провідна, яку моряк
Благословляє в навісній стихії.
Любов — не блазень у руках часу,
Що тне серпом своїм троянди свіжі —
І щік, і уст незайману красу.
Той серп любові справжньої не ріже.
Як це брехня — я віршів не писав,
І ще ніхто на світі не кохав.
— Ми бачимо, що це програма GeoGebra. Наступним завданням потрібно встановити цю програму, яка є безкоштовною у вільному доступі, на якомога більшу кількість власних смартфонів.
Щоб познайомитися з цією програмою, спершу побудуємо графіки вже відомих нам функцій. Спробуймо побудувати графіки функцій:
1) y = 3x – 5
2) y = x2
3) y = 7/x
4) y = x1/2
– Як вони називаються?
Черговим посланням від Марічки було наступне.
y = 1/x; x2 + y2 = 9; y =|–2x|; x = –3|siny|
– Що вона хотіла сказати?
Розшифрувавши Маріччине повідомлення, Джо також вирішив зробити їй сюрприз і надіслав наступне.
ρ = 4sin(5*Θ)
Проекспериментуйте з параметрами, спробуйте зробити малюнок з більшою кількістю пелюсток (Θ — кількість пелюсток)
Допоможіть закоханим знайти графік серця (кардіоїда). Яка команда побудує їх більше?
x2 + (y – x2/3)2 = 5
(x2 + y2 –1)3 = x2y3
Сподіваюсь, що наші герої житимуть разом довго й щасливо. Для того щоб допомогти їм у цьому, пропоную вам знайти формулу любові (щастя) (у довільному вигляді).
Ми розпочинали з відомого класика, чиє ім’я обов’язково асоціюється з коханням.
Існує ще одна Книга, основною темою якої є любов. Це — всесвітній бестселер, який майже за 2000 років перекладений близько 200‑ма мовами і залишається найвидаванішою книгою.
– Що це за Книга? Хто її Автор?
Так, це Книга книг — Біблія.
Пропоную вам знайти текст цієї Книги в інтернеті. (Що більше учасників команди відкриють на своїх смартфонах Книгу, то більше балів).
Для виконання наступного завдання пригадаємо, який метод кодування використовується в Біблії для позначення або пошуку потрібної інформації.
Розглянемо приклад посилання з Біблії: Івана 13:34.
– Що означає перше слово? (Назва книги)
– Що позначає перше число? (Номер розділу відповідної книги)
– Що позначає друге число? (Номер вірша відповідного розділу)
Отже, бачимо, зміст цього посилання.
Біблія, як основна книга життя, містить формулу любові.
Пропоную вам знайти її за посиланням: 1 Коринтян 13:4‑8 (якомога більше учасників команди повинні це зробити).
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає! (1 Кор. 13:4–8)
Проаналізуймо цю формулу, з’ясувавши, що ж потрібно робити для досягнення бажаної любові та чого треба уникати. Одна команда визначить, що любов робить, а інша, що — ні.
Для цього пропоную кожній команді розгадати кросворд. Слово, яке потрібно вписати, закодоване числом, що відповідає номеру цього дієслова у щойно знайденому посиланні 1 Кор. 13:4–8.
Прошу вас перейти за відповідними посиланнями та колективно розгадати кожен свій кросворд.
1) https://crosswordlabs.мcom/view/2020‑08‑02‑47
2) https://crosswordlabs.com/view/2020‑08‑02‑57
Сподіваюсь, тепер, знаючи всі «плюси» та «мінуси», ви в майбутньому зможете, якщо не уникнути розчарувань та невдач, то, принаймні, звести їх до мінімуму.
Відео: https://youtu.be/_NboOm_A-kA
Підбиття підсумків, нагородження переможців
Бажаю вам, щоб ваше життя було сповненим любові від вашої родини, друзів. І пам’ятайте, щоб бути любленим, треба любити самому.