Як поєднати мою віру і предмет, який я викладаю?
Освіта — це чи не найголовніше поле духовної битви за розум і серце майбутнього покоління. Педагог-християнин часто молитовно прибігає до Царя царів за мудрістю й силою, щоб зрозуміти й допомогти тим, кого йому довірили батьки. Він не нехтує розвитком своїх особистих стосунків із Господом, усвідомлюючи, що саме в них заховано секрет його ефективності в усьому. Переступаючи поріг свого класу, педагог-християнин не залишає Бога за дверима, а навпаки, намагається викладати з Богом на уроці.
Для того щоб справитися з цим нелегким завданням, Міжнародний альянс для розвитку християнської освіти (МАРХО) розробив дистанційну програму «Навчання по‑християнськи 4+» для педагогів усіх рівнів освіти.
Створення дистанційного курсу навчання збіглося з непростим часом і для дітей, і для педагогів. Перехід на дистанційне навчання дітей підштовхнув учителів до розвитку нових навичок, форм викладання й умінь працювати в інтернет-мережах, що полегшує й прискорює роботу вчителя у сфері самоосвіти. Ураховуючи обмеження Міністерства охорони здоров’я й дотримуючись усіх правил і норм, колективи приватних шкіл, недільних церковних шкіл, які зазвичай кількісно невеликі, можуть збиратися разом для навчання й професійного зростання.
Мета нашої програми — допомогти вчителям розширити й поглибити своє розуміння щодо християнського характеру педагогічної діяльності й завдяки цьому підвищувати якість свого викладання й шкільного життя загалом.
Курс задумано як доповнення, а не заміну професійної підготовки вчителя. Програма фокусує увагу на чотирьох головних аспектах розвитку педагога, які розглядаються через призму християнського погляду на світ і життя. На кожній із чотирьох сесій навчання педагогам пропонують розглянути елементи з чотирьох засадничих сфер навчального процесу через призму біблійного світогляду й християнського бачення для життя:
• Інтелектуальний розвиток
• Особистісний розвиток
• Розвиток стосунків
• Розвиток професійно-педагогічної діяльності
Закликаючи учасників курсу переосмислити ці сфери освіти із врахуванням закладених у Святому Письмі принципів і цінностей, ми маємо намір допомогти педагогам розширити їхні знання про ці важливі аспекти освіти й виховання дітей.
Маленький знак «+» у назві нашої програми — це не просто символ для реклами — він указує на особисті стосунки педагога з Богом. Це фундамент усього того, що ми робимо в сфері християнської освіти. Радимо вам культивувати близькі стосунки з Великим Учителем, який супроводжує вас на всі ваші уроки!
Наш курс навчання складається з 4 сесій: 64 відеогодин + 4 години координатора (17 годин відео і по 1 годині на кожну сесію як вступ, обговорення й закриття сесій), усього: 68 годин. Повний перелік тем ви можете знайти на нашому сайті за посиланням https://4plus.mapxo.org/about.php
Педагоги, що навчаються на курсі:
— прослухають указану кількість годин лекцій та інтерактивних семінарів;
— виконають домашнє читання книг за темами (для цього запропоновано список рекомендованої літератури);
— матимуть можливість брати участь у дискусіях щодо змісту переглянутого матеріалу з колегами, шкільним координатором і у форумі на сайті Дистанційного навчання МАРХО;
— зможуть практично у своїх класах провести уроки з використанням вивчених інноваційних і інтеграційних методик;
— дістануть можливість користуватися ресурсами сайту МАРХО (безліч матеріалів і конспектів уроків інших учителів), а також розміщувати на сайті свої розробки, обмінюючись досвідом із колегами;
— після закінчення курсу педагоги отримають сертифікат МАРХО.
Оскільки освіта не має меж досконалості, на нашому курсі ми даємо лише поштовх, напрям для вашої подальшої самоосвіти. Запропоновані теми — це лише найнеобхідніший мінімум для цілісного християнського підходу до викладання.
Після стаціонарного навчання, яке відбувалося в 2016–2017, 2018–2019 рр. у Києві, ми отримали лише позитивні відгуки від курсантів, ось кілька з них:
• «Усі лекції надихають, мотивують на вміння, на ухвалення правильних рішень»;
• «Сесії дуже глибокі й пізнавальні»;
• «…усі лектори на сесіях були сильні у своїх галузях знань, а розкриті теми — дуже цінні для мого духовного зростання й досвіду».
Приєднуйтеся до нас, і ви назавжди вирішите основну проблему істинного педагога-християнина, яка пов’язана з питанням — як поєднати мою віру й предмет, який я викладаю?!
Тетяна Чумакова, директор МАРХО