«Open Doors» — міжнародна благодійна правозахисна християнська організація, заснована 1955 року, метою якої є допомога віруючим, які стали жертвами дискримінації за релігійною ознакою.
Основні напрями діяльності:
• забезпечення недільних шкіл Біблією, християнськими книгами та навчальними матеріалами;
• організація і проведення курсів підвищення кваліфікації для представників духівництва;
• створення друкарень і бібліотек;
• ліквідація неписьменності;
• духовна та фінансова підтримка християнських спільнот, а також ув’язнених за релігійні переконання, їхніх родичів та близьких.
Щороку міжнародна правозахисна організація «Open Doors» публікує «World Watch List» — список із 50 країн, у яких християни зазнають найсильніших переслідувань за свою віру.
Сімнадцятий рік поспіль його очолює Північна Корея.
Північна Корея визнана найнебезпечнішою країною світу для християн. Це закрита країна, у якій панує жорстокий комуністичний режим Кім Чен Ина. Його дід, верховний лідер Кім Ір Сен, запровадив державну ідеологію чучхе, в основі якої лежить принцип «самостійності». Однак ще 1907 року, після протестантського пробудження, Пхеньян був відомий як «Єрусалим Сходу», і до 1945 року північні регіони Кореї були потужним оплотом християнства.
А зараз християн Північної Кореї вбивають за «злочин» зберігання у себе Біблії. Десятки тисяч — часто цілі сім’ї — перебувають у трудових таборах, де з ними дуже жорстоко поводяться, принижують, катують, змушують непосильно працювати, буквально до смерті. За одного християнина карають три покоління його сім’ї.
Моліться про християн у Північній Кореї, щоб Господь захистив їх від небезпеки й зради, особливо за тих, хто страждає від катувань і жорстокого ставлення в трудових таборах.
Після Північної Кореї список продовжують: Афганістан, Сомалі, Лівія, Пакистан, Судан, Еритрея, Ємен, Іран та Індія.
Проаналізувавши список 2019 року, експерти зауважили деякі тенденції. Насамперед те, що в переліку містяться дві найбільш густонаселені країни світу — Індія і Китай. Уперше Індія увійшла в першу десятку, а Китай перескочив аж 16 місць і піднявся з 43‑го на 27‑е.
У кожній із цих країн живе понад мільярд осіб, тому це досить тривожні тенденції. Так, індуїстські націоналісти в Індії продовжують нападати на християн, оскільки їхні атаки залишаються повністю безкарними, а в Китаї уряд Сі Цзіньпіна провадить політику «китаїзації» християнства. Церквам китайської центральної провінції Хенань влада наказала замінити Десять Божих заповідей на цитати президента. Деякі церкви відмовилися виконати це розпорядження й були закриті. Християнам, які потрапляють у «чорний список», загрожує низка обмежень, пов’язаних із пересуванням, отриманням освіти й працевлаштуванням. У рамках «китаїзації» з класичних творів у шкільних підручниках вилучають будь-які згадки про Біблію, Бога й Христа.
Лише за офіційними даними 2019 року за віру було вбито 4136 християн, 1266 церков і християнських будівель зазнали нападу. Припускають, що 2020 року жорстоких переслідувань за віру зазнають 245 мільйонів християн, що на 30 мільйонів більше, ніж попереднього року.
Сім з десяти країн світу, що належать до числа найбільш вороже налаштованих до християн, страждають від ісламського гніту. Це створює великі проблеми для мільйонів християн, які народилися в мусульманських сім’ях, але навернулися й хочуть іти за Ісусом Христом. Вони зазнають жорсткої дискримінації.
Простежується швидке поширення радикального ісламу в країнах Африки на південь від Сахари.
Ще однією тенденцією стало посилення державного авторитаризму в усьому світі. В’єтнам, М’янма, Китай і Північна Корея посилили державний контроль над релігією, що стало можливим частково через усе більшу доступність персональних цифрових технологій.
Серед основних тенденцій також залишається прицільне переслідування жінок. У багатьох місцях жінки зазнають «подвійного переслідування» — одне за те, що вони християнки, а друге за те, що вони жінки. Таке переслідування важко оцінити, воно складне, насильницьке й приховане, тому практично неможливо вказати точні цифри.
Президент «Open Doors» Девід Каррі сказав, що мета World Watch List — показати силу й страждання Божої сім’ї в усьому світі, поставити всіх нас на коліна в молитві до Господа, а відтак піднятися на ноги, аби підтримати наших братів і сестер.
У світлі цієї інформації закликаємо християн України бути особливо вдячними Богові за релігійну свободу, яку ми маємо зараз в Україні, цінувати час і об’єднувати зусилля в проповіді Євангелії Ісуса Христа й ревно молитися за братів і сестер, які зазнають гонінь за віру, але залишаються вірними нашому Господу й Спасителю.
Коли на теренах України панувала ідеологія войовничого атеїзму, християни інших країн у різний спосіб підтримували своїх братів і сестер по вірі: молитвами, друкуванням Біблій і християнської літератури, активною громадською позицією, тепер настала наша черга стати в проломі за страдників. Ісус Христос попереджав Своїх учнів, що, як Його переслідували, так і їх переслідувати будуть (Ів. 15:20), але в такі буремні роки особливо випробовується й гартується віра.
Матеріал підготувала Надія Доля