Шановні читачі, дорогі друзі! Мир вам!
Питання про те, хто є творцем історії, належить до розряду філософських. Зазвичай дискутують навколо двох понять: «народ» чи «особистість», хоча дехто переконаний, що все в руках масонів, а інші схиляються до думки, що Земля — це експериментальний майданчик космічних прибульців. Якщо ж розглядати питання не загалом, а стосовно окремого індивіда, то приходимо до зіставлення ролі й відповідальності людини та впливу на її долю зовнішніх, часто непередбачуваних обставин. Над кожним із зазначених понять можна багато розмірковувати й аналізувати, що, безперечно, і слід робити, оскільки надто важливо знати, хто ми, звідки з’явилися на цій землі й куди прямуємо.
Святе Письмо не оминає цього питання й особливо яскраво висвітлює в тій своїй частині, яку традиційно називають історичними книгами Біблії, розгляду яких і присвячене це число часопису. Заглибившись у біблійну історію, ми наче піднімаємось над часом на висоту пташиного польоту й одночасно спостерігаємо за величезним часовим проміжком історії. Вдумливий читач неминуче дійде висновку, що всі події на світовій арені є епізодами в Божому сценарії, що ведуть до головного звершення в історії людства — приходу Бога в наш світ, а відтак створення Церкви Христової, що і є кінцевою метою людської історії. Піднесення й падіння країн, військові кампанії, дипломатичні ходи, закулісні політичні ігри: люди думають, що вони прокладають собі шлях на вершину політичного, фінансового олімпу, розбудовують свої імперії, та насправді звершується те, що передбачене у величному задумі Бога-Творця.
Окремі аспекти Божого задуму, що стосуються особистого ходження людини перед Богом, таїнства шлюбу, функціонування сім’ї, виховання дітей, основних принципів співжиття людей у суспільстві, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, висвітлені в методичній частині часопису: у розробках уроків і позакласних заходів.
Наочність, представлену на кольоровій вкладці, можна використати на уроці християнської етики або літератури, у недільній школі чи займаючись із дітьми вдома для закріплення знань про структуру Біблії.
Бажаємо вам, любі читачі, щоб ближче знайомство з Книгою книг посприяло вашому глибшому пізнанню її Автора.
З повагою — редакційна колегія